Italia mezi e fitoi Austrinë

Italia ka arritur ta mposht Austrinë me rezultat 2-1 në kuadër të 1/8 në Euro 2020, pas vazhdimeve dy herë nga 15 minuta.

Italia dhe Austria kanë luajtur baras në 90 minutat e ndeshjes të vlefshme për 1/8 e EURO 2020, ndërsa në vazhdime në pjesën e parë italianët ishin më të mirë, ndërsa pjesën e dytë vazhdimeve austriakë rrezikuan disa herë portën kundështare.

Me këto tre gola u mbyllën vazhdimet, ndërsa italianët pas golit menaxhuan mirë rezultatin për të marr fitore dhe një vend në çerekfinale.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey