Ja ku mbështetet vendimi i SHBA-së për Sali Berishën

Arian Starova
Te nderuar miq te FB !
Kam kenaqesine t’ju them se pak me pare ka ardhur nje njoftim nga Departamenti i Shtetit se shpallja e Berishes si i pakualifikueshem per vize amerikane qenka mbeshtetur ne info nga OJQ-te, mediat dhe te dhena te qeverise shqiptare.
E pabesueshme, per te mos thene me tjeter gje, sepse e thame ne postimin e meparshem !!!
Ne fillim dua te falenderoj te gjithe ata qe me kuptuan dhe mbeshteten !
Kam dy fjale edhe per te gjithe ata pak njerez qe u turren per te me share meqe nuk dine te aresyetojne qete dhe me mend:
A nuk eshte nje nga gjerat me elementare te demokracise se kushdo mund te gaboje pervec Zotit si shembelltyre e persosurise njerezore?
E perse pra, kur gjykohet dicka si e gabuar nuk u dashka shprehur ?!
E perse kur kjo lidhet me ShBA na qenka e padrejte kur vete “zemra” e demokracise amerikane pikerisht kete liri te mendimit mbeshtet dhe larteson ?!
I kuptoj shume mire dhe i pranoj ata qe kane mendim te kundert me mua me argumenta, por nuk mundem te pranoj sharesit dhe shpifesit.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey