Mbi 200 ligje s’arritën të miratohen, mes tyre edhe 10% i mësimdhënësve

Shkup – Deputetët dolën nga Kuvendi por aty lanë 208 ligje të pamiratuara. Ndër ligjet për

読み込んでいます....

Meta vlerëson paraqitjen e Kurtit në Munih

Ilir Meta ka vlerësuar paraqitjen e Albin Kurtit në Munih. Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta e

読み込んでいます....

Pas shtrëngimit të duarve Thaçi-Kurti, reagon nënkryetarja e VV-së

Pas shtrëngimit të duarve mes Thaçit e Kurtit, ka reaguar nënkryetarja e VV-së. Shtrëngimi i duarve

読み込んでいます....

Pse u anulua takimi me kryeministrin Kurti, tregon Erion Veliaj

Erion Veliaj ka treguar pse u anulua takimi me kryeministrin Kurti. Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj

読み込んでいます....

Ymeri kujton kohën kur VV-ja e quanin tradhtarë se kishte respektuar himnin

Visar Ymeri ka kujtuar kohën kur VV-ja e quanin tradhtarë se kishte respektuar himnin. Anëtari i

読み込んでいます....

Serwer e quan të drejtë kërkesën e Kurtit për reciprocitet me Serbinë

Serwer e ka quajtuar të drejtë kërkesën e Kurtit për reciprocitet me Serbinë. Analisti amerikan dhe

読み込んでいます....

“Ushtria e Titos” vazhdon të mësohet nga nxënësit në vendin tonë

“Ushtria e Titos” vazhdon të mësohet nga nxënësit në Kosovë. Librat për insturmentet muzikore në Kosovë

読み込んでいます....

Moti për katër ditët e ardhshme, iu presin temperatura befasuese

Mësoni se si do të jetë moti për katër ditët e ardhshme. 18.02 – Butë dhe

読み込んでいます....

A ka gisht në ndarjen e VV-së, flet Baton Haxhiu

Baton Haxhiu ka treguar se a ka gisht në ndarjen e VV-së. Gazetari Baton Haxhiu tregon

読み込んでいます....

Urim spektakolar për Pavarësinë e Kosovës nga Abu Dhabi

Abu Dhabi ka uruar pavarësinë e Kosovës në mënyrë spektakolare. Kryeqyteti i Emirateve të Bashkuara Arabe,…

読み込んでいます....

Haxhiu thotë se Rugova kishte kërkuar lejen e prokurorit në Hagë që të mos e shihte në fytyrë Millosheviqin

Baton Haxhiu ka thënë se kishte kërkuar lejen e prokurorit në Hagë që të mos e

読み込んでいます....

Rrezikonte qytetarët e Prishtinës çdo natë me veturën e tij, ja ҫka ndodhi me këtë person

Është prangosur personi i cili rrezikonte qytetarët e Prishtinës çdo natë me veturën e tij. Policia

読み込んでいます....

Thaçi thotë se vetëm bashkimi i pozitës e opozitën, e dërgon Kosovën drejtë sukseseve

Presidenti i Kosovës ka thënë se vetëm bashkimi i pozitës e opozitën, e dërgon Kosovën drejtë

読み込んでいます....

Kulla në kryeqytetin e Turqisë ndriçohet me ngjyrat e flamurit të Kosovës

Urat e Stambollit dhe Kulla e Ankarasë janë ndriçuar me ngjyrat e flamurit të Kosovës. Kulla

読み込んでいます....

Hashim Thaçi e Vjosa Osmani i ‘relaksojnë’ raportet në pritjen presidenciale

Hashim Thaçi e Vjosa Osmani duket se i kanë relaksuar pak raportet në pritjen presidenciale. Presidenti

読み込んでいます....
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey