Japonisë i anulohet goli, Gjermania merr avantazhin me penallti (VIDEO)

Në këto momente po luhet ndeshja Gjermani-Poloni, ku rezultati është 1-0. Në fillim ishte Japonia ajo që shënoi pas një kundërsulmi të shpejtë, por fatmirësisht për gjermanët, goli u anulua për jashtë loje.
Gjermania ushtroi presion dhe pas disa rasteve të mira, përfiton penallti. Ishte portieri japonez që ndërhyri në mënyrë të gabuar. Nga pika e bardhë Gundogan nuk fali dhe 1-0 në minutën e 33-të.

Score Gundogan Penalty 1-0 Germany!!pic.twitter.com/hAN7wUsbuM

— 𝐉𝐨𝐚𝐨  (@JoaoMiyo) November 23, 2022

Në këto momente po luhet ndeshja Gjermani-Poloni, ku rezultati është 1-0. Në fillim ishte Japonia ajo që shënoi pas një kundërsulmi të shpejtë, por fatmirësisht për gjermanët, goli u anulua për jashtë loje.
Gjermania ushtroi presion dhe pas disa rasteve të mira, përfiton penallti. Ishte portieri japonez që ndërhyri në mënyrë të gabuar. Nga pika e bardhë Gundogan nuk fali dhe 1-0 në minutën e 33-të.

Score Gundogan Penalty 1-0 Germany!!pic.twitter.com/hAN7wUsbuM

— 𝐉𝐨𝐚𝐨 🇦🇷🇶🇦 (@JoaoMiyo) November 23, 2022

Loading...