Javë e qetë, bie numri i të infektuarve dhe viktimave nga Covid-19 në Kosovë

Këtë javë vërehet rënie e numrit të të infektuarve me Covid-19 në Kosovë.

Që nga 19 prilli deri më sot (25 prill), janë shënuar 2.475 raste me koronavirus.

Edhe numri i viktimave dallohet që është ulur. Brenda kësaj periudhe kohore kanë vdekur 57 persona.

Javën e kaluar kishte 3.521 raste me Covid-19 ndërsa 84 persona humbën betejën me këtë virus.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey