Juventus dhe Barcelona në garë për shërbimet e Gundogan

Juventusi dhe Barcelona po ndjekin nga afër Ilkay Gundogan, i cili mund të largohet nga Manchester City këtë verë.Mesfushori 31-vjeçar gjerman ishte një lojtar i rregullt në skuadrën e Pep Guardiolës këtë sezon, duke bërë 43 paraqitje në të gjitha garat dhe duke kontribuar në 16 gola. Ai thuhet se është i pakënaqur me përdorimin e tij sezonin e kaluar, ndoshta i lidhur me faktin se ai bëri vetëm 20 starte në Premier League, dhe kështu mund të shikojë të largohet nga klubi një vit përpara skadimit të kontratës së tij, përcjell GazetaBlic Sport.Siç raportohet nga Bild, Juventus dhe Barcelona po monitorojnë nga afër situatën e Gundogan në Manchester City pasi ata konsiderojnë një lëvizje të mundshme gjatë verës. Gjermani do të ishte një përforcim me përvojë dhe i qëndrueshëm që mund të arrinte me një kosto të ulët.Gundogan iu bashkua “Qytetarëve” në vitin 2016 nga Borussia Dortmund në një marrëveshje me vlerë rreth 27 milionë euro. Ai ka bërë 253 paraqitje për klubin, duke shënuar 49 gola dhe duke dhënë 33 asistime.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey