Juventus me shumë mungesa përballë PSG-së, këto janë formacionet e mundshme

Paris Saint-Germain – Juventus është kryendeshja për këtë të martë në Ligën e Kampionëve.

Kampionët e Francës, që synojnë të shpallen kampionë edhe në këtë garë, i pret një test i vështirë.

Ndeshja do të zhvillohet nga ora 21:00, në “Parc des Princes”.

Mungesat dhe formacionet e mundshme:

Christophe Galtier do t’i ketë në dispozicion të gjithë futbollistët për sonte, në përjashtim të Mauro Icardit, i cili është i lënduar dhe raportohet se po bëhet gati për t’u larguar.

Në anën tjetër, mungesa të shumta do të ketë te “Zonja e Vjetër”. Paul Pogba, Angle Di Maria, Federico Chiesa e Wojciech Szczesny janë futbollistët që Massimiliano Allegri nuk do t’i ketë në dispozicion.

PSG: Donnarumma; Pereira, Marquinhos, Sergio Ramos; Hakimi, Verratti, Vitinha, Nuno Mendes, Neymar, Messi; Mbappe.

Juventus: Perin; Danilo, Bonucci, Bremer, Sandro; Locatelli, Paredes, McKennie; Cuadrado, Vlahovic, Kostis.

Paris Saint-Germain – Juventus është kryendeshja për këtë të martë në Ligën e Kampionëve.

Kampionët e Francës, që synojnë të shpallen kampionë edhe në këtë garë, i pret një test i vështirë.

Ndeshja do të zhvillohet nga ora 21:00, në “Parc des Princes”.

Mungesat dhe formacionet e mundshme:

Christophe Galtier do t’i ketë në dispozicion të gjithë futbollistët për sonte, në përjashtim të Mauro Icardit, i cili është i lënduar dhe raportohet se po bëhet gati për t’u larguar.

Në anën tjetër, mungesa të shumta do të ketë te “Zonja e Vjetër”. Paul Pogba, Angle Di Maria, Federico Chiesa e Wojciech Szczesny janë futbollistët që Massimiliano Allegri nuk do t’i ketë në dispozicion.

PSG: Donnarumma; Pereira, Marquinhos, Sergio Ramos; Hakimi, Verratti, Vitinha, Nuno Mendes, Neymar, Messi; Mbappe.

Juventus: Perin; Danilo, Bonucci, Bremer, Sandro; Locatelli, Paredes, McKennie; Cuadrado, Vlahovic, Kostis.

Loading...