Juventus po largon dy yjet e skuadrës

Juventus ua tregon derën dy yjeve të skuadrës.

Juventus ka hapur derën e largimit për dy lojtarë.

Ardhja e Andrea Pirlo në krye të stolit te skuadra e Juventus duket se do të përcillet me shumë ndryshime në fondin e lojtarëve.

Trajneri Pirlo ka bërë të ditur tashmë emrat që i dëshiron në skuadër, por edhe ata që do t’i largojë nga aty.

Sipas raportimeve të ‘Goal’, Gonzalo Higuain dhe Andrea Pirlo nuk janë në planet e Pirlo.

Skuadra kampione e Serie A ka njoftuar që të dy lojtarët se ata mund të largohen këtë verë.

Higuain lidhet me një rikthim të mundshëm në Argjentinë, kurse për Sami Khedira gjithçka mbetet në mjegull.

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey