Ka viktima dhe të plagosur nga zjarri në spitalin modular në Tetovë (VIDEO)

Nga zjarri që shpërtheu sonte në spitalin modular për trajtimin e pacientëve me COVID-19 në Tetovë raportohet për viktima dhe të lënduar.

Siç mëson INA deri tani raportohet për viktima, por shifrat ende nuk konfirmohen. Por ka edhe disa pacientë me djegie nga flakët e zjarrit.

Nga pamjet shihet se spitali është shkrumbuar në tërësi. Në vendin e ngjarjes vazhdojnë të qëndrojnë ekipet e zjarrfikësve, ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe dhe zëvendësministri Ilir Hasani, por edhe kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi.((INA)

https://m.facebook.com/AlsatMTelevision/videos/279741616983808/

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey