Kallëzim penal kundër një personi në Shkup, dyshohet për falsifikim të testit PCR

Departamenti për Krime Ndërkufitare dhe Migrim në Shkup ka ngritur kallëzim penal kundër A.J.(19), për shkak të ekzistimit të të dyshimit për kryerjen e veprës penale “falsifikim të dokumenteve”, njoftojnë nga Ministria e Brendshme.

Siç njoftojnë nga MPB, më 06.08.2021 në Kalimin Kufitar “Aeroporti Ndërkombëtar të Shkupit”, personi i raportuar ka dorëzuar një test PCR negativ të falsifikuar.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey