Kampioni i shumëfishtë zviceran Young Boys përforcohet me futbollistin shqiptar Donat Rrudhan

YB ka njoftuar për transferimin e radhës. Sulmuesi shqiptar Donat Rrudhani (23) kalon nga FC Aarau në kryeqytet dhe nënshkruan kontratë katërvjeçare, informon portali Shtegu.
Lojtari sulmues Donat Rrudhani po kalon nga FC Aarau në BSC Young Boys. Kosovari 23-vjeçar ka pasur një kontratë me klubin e Challenge League, e cila ishte e vlefshme deri në vitin 2023.

Futbollisti tjetër shqiptar Shkëlqim Vladi, e bëri të kundërtën. Qendërsulmuesi 20-vjeçar, i cili luajti në formë huazimi në Aargau në gjysmën e dytë të sezonit, ka nënshkruar një kontratë trevjeçare me FC Aarau.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey