Kandidati i LSDM-së i bindur se do të fitojë mandatin e dytë në Qytetin e Shkupit

Kryetari aktual i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov është i bindur se do të fitojë mandatin e dytë për udhëheqjen e kryeqendrës. Ai këtë bindje e ka shprehur dje përmes mediave. “Do të kandidoj për kryetar të Shkupit dhe do të fitojë”, ka theksuar Shilegov.

Sipas tij, gjatë mandatit të tij katërvjeçar janë zgjidhur probleme që nuk kishin zgjidhje për 40 vjet. Shilegov përgënjeshtroi zërat se LSDM dhe BDI do të kenë kandidat të përbashkët shqiptar për Qytetin e Shkupit. (INA)

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey