“Katar 2022” – Këto janë ndeshjet që zhvillohen gjatë ditës së sotme

Edhe sot (e shtunë) do të zhvillohen disa ndeshje interesante në kualifikimet për në Kampionatin Botëror “Katar 2022”, shkruan Zeri.info.

Në program për t’u zhvilluar sot janë shtatë ndeshje, nga kualifikimet e kontinentit të Evropës.

Kampionia në fuqi e botës, Franca, pritet të ketë punë të lehtë sonte, pasi takohet me Kazakistanin.

Belgjika gjithashtu pritet ta ketë lehtë me Estoninë, teksa ndeshje interesante shihet të jetë ajo mes Malit të Zi dhe Holandës.

Ndeshjet që zhvillohet gjatë ditës së sotme:

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey