Katari – Senegali, formacionet

Publikohen formacionet zyrtare, ja si rreshtohen Katari dhe Senegali

Do të startojë në orën 14:00, në stadiumin “Al Thumama”, sfida Katar-Senegal, e vlefshme për Grupin A të Botërorit “KATAR 2022”.

Vendi organizator i Kupës së Botës kërkon triumfin e parë në këtë edicion.
close
volume_off

E njëjta gjë vlen edhe për afrikanët, të cilët synojnë tre pikët e para në fazën e grupeve.

Katari: Barsham – Pedro Correia, Khoukhi, Abdelkarim Hassan – Mohammed, Ahmed, Madibo, Boudiaf, Al-Haydos – Almoez Ali, Afif.

Senegali: E. Mendy – Sabaly, Koulibaly, A. Diallo, Jakobs – P. Gueye, N. Mendy, Diatta, I. Sarr – Diedhiou, Dia.

Publikohen formacionet zyrtare, ja si rreshtohen Katari dhe Senegali

Do të startojë në orën 14:00, në stadiumin “Al Thumama”, sfida Katar-Senegal, e vlefshme për Grupin A të Botërorit “KATAR 2022”.

Vendi organizator i Kupës së Botës kërkon triumfin e parë në këtë edicion.
close
volume_off

E njëjta gjë vlen edhe për afrikanët, të cilët synojnë tre pikët e para në fazën e grupeve.

Katari: Barsham – Pedro Correia, Khoukhi, Abdelkarim Hassan – Mohammed, Ahmed, Madibo, Boudiaf, Al-Haydos – Almoez Ali, Afif.

Senegali: E. Mendy – Sabaly, Koulibaly, A. Diallo, Jakobs – P. Gueye, N. Mendy, Diatta, I. Sarr – Diedhiou, Dia.

Loading...