Katër kombëtaret evropiane që kanë siguruar biletë për Kupën e Botës

4 kombëtaret e Evropës që e kanë siguruar kualifikimin në Botëror. Kampanja kualifikuese për Kupën e Botë Katar 2022 po shkon drejt fundit, teksa brenda këtyre ditëve do të luhen ndeshjet e fazës së fundit.

Deri tani, katër kombëtare evropiane e kanë siguruar kualifikimin në Kampionatin Botëror.

Belgjika dhe Franca dje siguruan kualifikimin tutje falë fitoreve që arritën ndaj Kazakistanit, respektivisht Estonisë.

Ndërkohë, paraprakisht kualifikimin e kanë siguruar edhe Danimarka dhe Gjermania.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey