Katër raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit janë kryer 2,514 teste, dhe 4 raste të reja me COVID-19 u regjistruan në: Shkup – 3 dhe Manastir – 1, njofton agjencia e lajmeve INA.

11 pacientë të shëruar janë regjistruar nga: Kumanovë – 4, Shkup – 3 dhe Kriva Pallanka, Strugë, Gjevgjeli dhe Radovish nga një rastë. Nuk ka vdekje të regjistruara.

Gjatë muajit korrik ka rënë dukshëm numri i rasteve të reja me koronavirus. Tani në gjithë territorin i kemi vetëm 228 raste. (INA)

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey