Këngëtarët bullgarë vjedhin këngën e Noizy-t me Varrosin

Në vitin 2018 dy reperët e njohur shqiptarë, Noizy dhe Varrosi sollën për publikun këngën “Meksikana”.

Kënga e tyre u prit mjaft mirë nga publiku shqiptar dhe mesa duket ju ka bërë përshtypje edhe disa artistëve të huaj.

Varrosi ka publikuar në Instastory një foto ku tregon se disa këngëtarë bullgarë janë inspiruar nga kënga “Meksikana” dhe kanë publikuar një version tjetër të saj.

Ana Kabashi e tepron me vallëzim seksual në koncert
Ana Kabashi e tepron me vallëzim seksual në koncert

Artistëst bullgarë Slavi Trifonov, KU-KU Band dhe Gamma kanë realizuar këngën e tyre me po të njëjtin ritëm si ajo e Noizyt dhe Varrosit. Kënga e bullgarëve është publikuar rreth 1 muaj më parë dhe ajo ka tërhequr vëmendjen e publikut shqiptar.

Ata nuk kanë ngurruar t’ju vënë në dukje artistëve faktin se kënga është e vjedhur.

The post Këngëtarët bullgarë vjedhin këngën e Noizy-t me Varrosin appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk July 30, 2019 3:36 am ne ShowBiz. ne link https://lajme.mk/?p=147687
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit