Kështu nuk e keni pa djalin e Kosovës, e gjithë Zvicra i ka sytë nga ai

Xherdan Shaqiri, djali nga Kosova, ylli i kombëtares së Zvicrës, kudo që shkon ka fansa.

Kështu nuk e keni pa djalin e Kosovës, e gjithë Zvicra i ka sytë nga ai, duke i kërkuar edhe autograf!

Kjo mrekulli i ka ndodhur ditë më parë, në ndeshjen miqësore mes Zvicrës dhe Ganës (0:2).

Pas miqësores kundër Ganës i kërkuan edhe një autograf.

Nesër në orën 11.00, Zvicra takohet me Kamerunin, në kuadër të Grupit G të Kampionatit Botëror.

Futbollisti Xherdan Shaqiri dhe kapiteni Granit Xhaka, me shokë synojnë fitore, pa e harruar edhe Ardon Jasharin që është pjesë e kombëtares zvicerane./BotaSot

Xherdan Shaqiri, djali nga Kosova, ylli i kombëtares së Zvicrës, kudo që shkon ka fansa.

Kështu nuk e keni pa djalin e Kosovës, e gjithë Zvicra i ka sytë nga ai, duke i kërkuar edhe autograf!

Kjo mrekulli i ka ndodhur ditë më parë, në ndeshjen miqësore mes Zvicrës dhe Ganës (0:2).

Pas miqësores kundër Ganës i kërkuan edhe një autograf.

Nesër në orën 11.00, Zvicra takohet me Kamerunin, në kuadër të Grupit G të Kampionatit Botëror.

Futbollisti Xherdan Shaqiri dhe kapiteni Granit Xhaka, me shokë synojnë fitore, pa e harruar edhe Ardon Jasharin që është pjesë e kombëtares zvicerane./BotaSot

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey