Kështu u pritën ministrat e ri nga paraardhësit e tyre

Në mënyrë solemne kanë ndodhur sot pranim dorëzim pozitat e ministrive.

Sot, pothuajse në secilën Ministri pati ceremoni të pranim-dorëzimit të detyrave të ministrave nga Qeveria Hoti, tek Qeveria Kurti 2.

Albulena Haxhiu, veç detyrës së re si ministre, mori edhe një buqetë me lule.

Ato ishin dhuratë nga paraardhësi i saj, Selim Selimi dhe stafi i Ministrisë së Drejtësisë që do ta udhëheqë tash e tutje.

Njëjtë veproi edhe bashkëpartiaku i Selimi, Muharrem Nitaj me lule i uroj punë të mbarë ministres së re të Ekonomisë, Artane Rizvanolli.

Të martën, ministrit të ri të Infrastrukturës, LiburnAliut detyrën i’a dorëzoi edhe Arban Abrashi

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey