Këta janë të gjithë ministrat e Qeverisë Kurti

Ja kush janë të gjithë ministrat e Qeverisë Kurti.

Ka filluar seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës ku pritet të votohet formimi i Qeverisë Kurti.

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka treguar se kush do të bëjë pjesë në kabinetin e tij.

Zëvendëskryeministri i parë për integrime evropiane, zhvillim dhe dialog do të jetë Besnik Bislimi.

Zëvendëskryeministre e dytë dhe Ministre e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, do të jetë Donika Gërvalla.

Zëvendëskryeministre e tretë për Çështje të Pakicave dhe të Drejtave të Njeriut do të jetë Emilja Refzepi

Ministër i Financave, Punës dh Transfereve do të jetë Hekuran Murati.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey