Këta lojtarë do t’ia shohin hairin Ibrahimovicit

E FUNDIT! Pronari i Louis Vuitton blen Milanin

Milani fitoi kundër Cagliarin të shtunën pasi kjo ishte një lojë e madhe për të dy klubet.

Ky ishte gjithashtu fillimi i parë i Zlatan Ibrahimoviç për Milanin që nga nënshkrimi për kuqezinjtë disa javë më parë.

Kuqezinjtë përfunduan duke fituar me një rezultat 0-2, pasi Ibrahimovic dhe Rafael Leao shënuan për Milanin.

Kjo ishte një fitore e madhe për kuqezinjtë pasi traineri Pioli me siguri do të vazhdojë të përdorë formacionin 4-4-2.
Ibrahimoviç dhe Rafael Leao dukej se ishin partnerë me njëri-tjetrin pasi ylli i ri portugez mund të mësojë shumë gjëra nga legjenda suedeze.

Ish legjenda e Milanit, Massimo Ambrosini për Sky Sport ka koneutar ndikimin e Zlatan Ibrahimoviç te Milani, përcjell ORAinfo.

E FUNDIT! Pronari i Louis Vuitton blen Milanin

“Ibra do ta ndihmojë Milanin shumë pasi ai ka ambicie. Edhe nëse tani është më i moshuar, ai është në gjendje të mirë dhe ka një ton talent. Ai është një lojtar i pjekur i cili me siguri mund të ndihmojë të rinjtë e Milanit”, ka thënë ai. /ORAinfo/

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey