Kida bëhet artistja e parë shqiptare që me tri këngë arrin mbi 100 milionë klikime në Youtube

Kida është njëra ndër këngëtaret shqiptare, ka numëron hite të shumta për vite me rradhë.

Këngëtarja as këtë vitë nuk ka hezituar të sjellë hitet e saj, teksa ishte e angazhuar edhe me shumë koncerte.

Por, përtej kësaj, ajo ka arritur të bëhet artistja e parë shqiptare që kap mbi 100 milionë klikime në Youtube me tre këngë.

Ky lajm u shpërnda edhe nga Kida në ‘Instastory’.

“Dale”, me Butrint Imerin dhe Ledri Vulë, “PP” me Mozzikun, dhe “Tela” me Ermal Fejzullahun, janë tre këngët që i shënuan këtë rekord Kidës.

Kida edhe këtë vit ka sjellur bashkëpunime me Ledri Vulën dhe Butrint Imerin.

Kida është njëra ndër këngëtaret shqiptare, ka numëron hite të shumta për vite me rradhë.

Këngëtarja as këtë vitë nuk ka hezituar të sjellë hitet e saj, teksa ishte e angazhuar edhe me shumë koncerte.

Por, përtej kësaj, ajo ka arritur të bëhet artistja e parë shqiptare që kap mbi 100 milionë klikime në Youtube me tre këngë.

Ky lajm u shpërnda edhe nga Kida në ‘Instastory’.

“Dale”, me Butrint Imerin dhe Ledri Vulë, “PP” me Mozzikun, dhe “Tela” me Ermal Fejzullahun, janë tre këngët që i shënuan këtë rekord Kidës.

Kida edhe këtë vit ka sjellur bashkëpunime me Ledri Vulën dhe Butrint Imerin.

Loading...