Kishin simptoma të virusit vdekjeprurës, çifti braktis fëmijët e tyre në aeroport

Sharing is caring!

Njerëz të vdekur në rrugë, Kina kthehet në një vend me “Zombie” (FOTO)

Njerëz të vdekur në rrugë, Kina kthehet në një vend me “Zombie” (FOTO)

Një çift në Kinë ka lënë dy fëmijët në aeroport pasi djali i tyre, i cili kishte ethe, u ndalua të fluturonte për shkak të frikës nga virusi vdekjeprurës.

Sipas mediave të huaja, prindërit braktisën djalin dhe vajzën e tyre dhe u nisën vete për në aeroplan, në qytetin lindor të Nanjing, duke lënë punëtorët e linjës ajrore dhe pasagjerët e tjerë në shok.

Kina është goditur nga një lloj i ri coronavirusi, i cili ka vrarë së paku 26 persona. Simptomat e tij janë zakonisht ethe, kollë dhe probleme në frymëmarrje.

Si rezultat, qytetet në të gjithë Kinën kanë forcuar kontrollet shëndetësore në qendrat e transportit.

Sharing is caring!

Loading...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey