Kjo foto e Cimes me bashkëshorten përmbanë një histori të veçantë

Cima ishte i dashur me të gjithë .

Covid 19 i mori jetën edhe komedianit kosovar Rasim Thaçit- Cimës.

Cima ndërroi jetë tri ditë më parë në moshën 71 vjeçare

Humbja e tij nuk nënkupton humbje e dhimbje veç për familjarët, por edhe për artin shqiptar në përgjithësi, shkruan kosovarja.

Cima ishte i dashur me të gjithë. Ai ishte një bashkëshort, baba, e gjysh i mrekullueshëm.

Jo rrallë herë na ka prezantuar edhe gruan e tij Shukrien të cilën e përmendte edhe në skeçet e tij.
E një nga kujtimet e bukura me të padyshim që është kjo foto të cilën e postoi para dy vitesh, me një histori mbresëlënëse të cilën e kishte treguar humoristi.

“Rreth 40 vite më parë në Stamboll ishte korrik dhe viti 1979 në muajin e mjaltit së bashku me Shukrien… me një fjalë atëherë Arrat u thejshin ndryshe”

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey