Kjo gjë mund ta ndihmojë Milanin pë transferimin e Bakayokos

Commisso komplimenton pronësinë ‘e fortë’ të Milanit ndërsa spekulimet e Chiesa dhe Milenkovic rriten

Milan nuk ka hequr dorë nga shpresat e tij për të nënshkruar me Tiemoue Bakayoko nga Chelsea para fundit të dritares.

Sipas edicionit të së Premtes në Tuttosport, nënshkrimi i Sandro Tonali do të thotë se nënshkrimi i një mesfushori tjetër mbrojtës nuk është një domosdoshmëri absolute, por është ende diçka që menaxhmenti dëshiron të bëjë në mënyrë që të forcojë opsionet e rotacionit në dispozicion të Stefano Pioli, përcjell ORAinfo.

Commisso komplimenton pronësinë ‘e fortë’ të Milanit ndërsa spekulimet e Chiesa dhe Milenkovic rriten

Si rezultat, Milani ka mbajtur kontakte me Chelsea gjallë për Bakayoko, pavarësisht se negociatat po përjetojnë një ngërç të gjatë.

Gazeta pretendon se shitja e Rade Krunic mund të zhbllokojë çështjen, pasi skuadra e Bundesligës Freiburg ka ofruar një total prej 8 milionë euro (6 milionë euro plus 2 milionë euro në bonuse) për boshnjakun.

Ata do të dëshironin një përgjigje përfundimtare në orët e ardhshme duke pasur parasysh që Milani tani kalon në raundin e tretë kualifikues të Ligës së Evropës, por oferta nga klubi i Bundesligës do të nënkuptojë se Milani do të fitonte një kapital nëse shpërblimet shkaktoheshin.

Me lamtumirën e Krunic Rossonerët mund të punonin në operacionin Bakayoko me “forcë ekonomike” më të madhe. /ORAinfo/

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey