Komentet e para të Chris Rock që nga shuplaka në Oscars

Chris Rock ka bërë paraqitjen e tij të parë publike që kur Will Smith e goditi me shuplakë gjatë ceremonisë së Oscars të dielën mbrëma.

Duke pritur pjesën e fundit të turneut të tij në SHBA në Boston, komiku u tha fansave se ai “ende po përpunon atë që ndodhi”.

Rock, i cili u prit me ovacione nga fansat, gjithashtu mohoi disa raporte në mediat amerikane se ai kishte folur me Smithin që nga incidenti, transmeton rtv21.tv.

Smith e goditi me shuplakë komedianin pasi ai bëri një shaka për kokën e rruar të gruas së tij Jada Pinkett Smith, si pasojë e alopecisë së gjendjes së rënies së flokëve.

“Si ishte fundjava juaj?” Rock përshëndeti me shaka turmën në shfaqjen e tij në Teatrin Wilbur të Bostonit, përpara se të thoshte se nuk kishte në plan ta trajtonte incidentin gjatë.

57-vjeçari, i cili aktualisht po luan në turneun e tij “Ego Death” në SHBA, u tha fansave se ai kishte shkruar “show para se të ndodhnin gjithë këto marrëzi”, por premtoi se do ta trajtonte incidentin në të ardhmen e afërt.

“Unë jam ende duke e përpunuar atë që ndodhi, kështu që në një moment do të flas për këtë”, tha Rock. “Dhe do të jetë serioze dhe do të jetë qesharake, por tani do të tregoj disa shaka”.

Ai gjithashtu mohoi pretendimet e bëra nga disa, përfshirë reperin P. Diddy, se dyshja ishin sqaruar pas shfaqjes.

“Nuk kam folur me askënd, pavarësisht asaj që keni dëgjuar”, tha Rock.

U njoftua se kishin “filluar procedime disiplinore kundër Smith për shkelje të Standardeve të Sjelljes së Akademisë” dhe i kërkoi falje Rock.

Akademia tha se veprimet mund të ndërmerren në mbledhjen e radhës të bordit më 18 prill. Kjo mund të përfshijë “pezullim, dëbim ose sanksione të tjera”, thuhet në deklaratë./21Media

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey