Komuna ndalon qarkullimin e veturave për 1 maj në Gërmi

Ndalohet qarkullimi i veturave për 1 maj në Gërmi.

Qarkullimi i automjeteve në parkun e Gërmisë sot është i ndaluar me udhëresë.

Këtë e ka bërë të ditur vet kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Sot do të lejohen vetëm automjetet e Policisë së Kosovës, KFOR-it, të EULEX-it, të ndërmarrjes “Hortikultura”, të KRM “Pastrimi” dhe të Drejtorisë së Inspeksionit dhe automjeteve emergjente.

Ky veprim është bërë për të ndaluar grumbullimet që zakonisht bëhen për 1 maj në Gërmi.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey