Komuniteti shqiptar në Cyrih në mbështetje të Përparim Avdilit!

Njoftohet se javën që shkoi, në mbledhjen e anëtarësisë së Nëndegës së IX-të të Partisë Liberale të Cyrihut, politikani shqiptar Përparim Avdili me prejardhje nga Kumanova, është rizgjedhur kryetar i Nëndegës dhe është nominuar në listën për zgjedhjet e Parlamentit të Cyrihut (Zürich)!
Ju kujtojmë se në zgjedhjet e v.2018 me fitoren e tijë, duke hyrë si i pari shqiptar ne parlamentin e qytetit Zürich, Përparimi na pat bërë krenarë si komunitet!

Tani që Përparimi si politikan që ka bere emër per frymên e tij konsekuente liberale, pa dyshim që do ti merr edhe votat e komuniteteve tjera, por perkrahjen me te madhe e pret dhe do ta ketë nga komuniteti shqiptar i Cyrihut!
Perparimit i urojmë shëndet e suksese ne rrugëtimin e tij drejtë parlamentit të Cyrihut!

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey