Konfirmohet pjesëmarrja e Dua Lipës në festivalin “Primavera Sound 2022”

Festivali Primavera Sound me bazë në Barcelonë ka prezantuar disa prej emrave të mëdhenj që do të performojnë në edicionin e radhës në vitin 2022.

Koncerti i vitit të kaluar u anulua për shkak të pandemisë së Covid-19, ashtu siç do të ndodhë edhe sivjet.Në 2022, Primavera do të zgjasë përreth dy javë nga 2 qershor deri më 12 qershor me disa nga artistët që kryesojnë janë: Massive Attack, Jorja Smith, The Stokes, Gorillaz, Tyler, the Creator dhe Tame Impala.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey