Konjufca takohet me Pendarovskin

Kryeparlamentari, Glauk Konjufca ka pritur në takim Presidentin e Maqedonisë Veriore, Stevo Pendarovski i cili po qëndron në vizitë zyrtare në Kosovë.

Takimi i Pendrarovskit dhe Konjufcës do të mbahet pa praninë e mediave.

Presidenti i Pendarovski u prit me ceremoni shtetërore nga Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani. Të dy vazhduan më pas në takimin e përbashkët e pas të cilit takim u deklaruan edhe në konferencë për media.

Pendarovski më pas do të takohet edhe me kryeministrin Kurti.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey