Kosovarja zgjedhjet kryetare e komunës së dytë më të madhe në Suedi

Blerta Hoti nga Kosova, dikur azilkërkuese në Suedi, sot është zgjedhur kryetarja e komunës së dytë më të madhe në Suedi, Göteborg.

Lajmin e ka bërë të ditur ministry i punëve të jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, i cili përmes rrjetit social Facebook, ka uruar atë për marrjen e postit.

“Dikur azilkërkuese në Suedi, dhe sot e emëruar në një post drejtues pikërisht në Suedi. Blerta Hoti merr timonin e komunës së dytë më të madhe në Suedi, Göteborg. Urime Blerta!” ka shkruar Pacolli.

Blerta Hoti i bashkohet Arba Kokalarit, si njëra ndër shqiptaret që arriti sukses në Suedi.

Shumë shqiptarë të cilët emigruan në shtetet perëndimore kanë arritur suksese të mëdha. Nga muzika, arti politika e shkenca.

A e rrisin vitaminat e zakonshëm rrezikun e kancerit në mushkëri

Loading...Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk August 30, 2019 10:06 am ne Bota. ne link https://lajme.mk/?p=148850
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit