Kovaçevski, Vuçiq dhe Rama shkojnë në Bruksel në samitin BE-Ballkani Perëndimor

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, homologu i tij shqiptar Edi Rama dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të shkojnë në Bruksel dhe do të marrin pjesë në samitin Bashkimi Evropian-Ballkani Perëndimor.

Kryeministri i Shqipërisë Rama njoftoi në Twitter se pas konsultimeve të ndërsjella, të tre liderët e vendeve të përfshira në Ballkanin e Hapur, megjithatë vendosën të nisen për në Bruksel.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey