KRRE: Xhaferi nuk i kërkoi falje Bislimoskit

Sot, Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi tha se e dënon sulmin ndaj Presidentit të Komisionit Rregullator të Energjisë, Marko Bislimoski, duke shtuar se Arianit Xhaferi tashmë i kishte kërkuar falje.

– Kësht, unë pata rastin të shikoj videon dhe ne dënojmë ngjarje të tilla. Bislimovski mori një falje në bisedë dhe koalicioni nuk rrezikohet. KRRE është një institucion i pavarur dhe ata vendosin në drejtim të përmbushjes së kërkesave për licenca, tha ministri.

Por Komisioni Rregullator i Energjisë thotë se nuk ka kërkuar falje deri më tani.

– Deri më tani, Xhaferi nuk i ka kërkuar falje Presidentit Bislimoski, tha Marina Uzunov, zëdhënëse e KRRE, e cila shton se mbetet për institucionet kompetente që të sqarojnë (INA)

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey