Kryeministr Zaev takoi “kryeministrin e BDI-së”, Naser Zyberin

Kryeministri Zoran Zaev është takuar me Avokatin e Popullit, Naser Zyberin, njoftojnë nga kabineti qeveritar.

Gjatë takimit është biseduar për rëndësinë e pozitës së institucionit të Avokatit të Popullit në drejtim të forcimit të kritereve për të mbrojtur të drejtat kushtetuese dhe ligjore të qytetarëve.

Kryeministri Zaev bisedoi me Zyberin për zhvillimet aktuale në vend, rrugën evropiane të vendit dhe masat e marra në drejtim të ringjalljes ekonomike nga kriza e shkaktuar nga Covid- 19.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey