Kryeministri Kurti takon Stoltenberg: Anëtarësimi i Kosovës në NATO e bën rajonin dhe Europën më të sigurt

Kurti takon Stoltenberg: Anëtarësimi i Kosovës në NATO e bën rajonin dhe Europën më të sigurt.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg.

Përmes twitter, Kurti shkruan se i ka bërë me dije Stoltenberg që prania e NATO-s në Kosovë, është e domosdosme për ruajtjen e paqes, njofton Klan Kosova.

Sipas tij edhe anëtarësimi i Kosovës në NATO e bën rajonin edhe Europën shumë më të sigurt.

”NATO është aleanca më e madhe e sigurisë që bota ka parë ndonjëherë. W/Sekretari i Përgjithshëm jensstoltenberg. Unë theksova se prania e saj [NATO-s] në #Kosovë është e domosdoshme për ruajtjen e paqes dhe sigurimin e sigurisë dhe anëtarësimi i #Kosovës në #NATO e bën rajonin dhe Evropën shumë më të sigurt”.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey