Kryeparlamentari Konjufca të hënën shkon në Shqipëri – takon Metën, Ramën e Ruçin

Konjufca të hënën shkon në Shqipëri – takon Metën, Ramën e Ruçin.

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, të hënën, më 7 qershor, do të realizojë vizitë zyrtare në Shqipëri.

Gjatë qëndrimin në Tiranë, kryekuvendari Konjufca do të takojë krerët më të lartë institucionalë të Shqipërisë, presidentin Ilir Meta, kryekuvendarin Gramoz Ruçi dhe kryeministrin Edi Rama.

Njëherësh kjo është vizita e parë zyrtare jashtë vendit e z. Konjufca, në cilësi të kryetarit të Kuvendit.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey