Kryeparlamentari seb: Dialogu nuk varet nga Kurti dhe Osmani

Daçiq: Dialogu nuk varet nga Kurti dhe Osmani.

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq, deklaroi se dialogu midis Beogradit dhe Prishtinës nuk varet nga Albin Kurti dhe Vjosa Osmani.

Daçiq thotë se për Kryeministrin e Kosovës, Presidenten e Kosovës, kjo nënkupton se Serbia e njeh Kosovën, transmeton Klan Kosova.

“Çfarë lloj dialogu është ai, nëse ata nuk e njohin marrëveshjen e Brukselit,” tha ai në TV Pink.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey