Kurti mesazh urimi Maqedonisë së Veriut

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar Maqedoninë e Veriut për përvjetorin e ditës së pavarësisë.

“30 vjet më parë, Maqedonia e Veriut, shpalli pavarësinë nga Jugosllavia. E kaluara jonë e përbashkët dhe misioni përpara drejt Bashkimit Evropian e forcon bashkëpunimin tonë”, është shprehur Kurti.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey