Kush “dreqin” po nxitë formimin e partive minore për thërmuar votën opozitare

Gazetari nga Shkupi, Arben Ratkoceri ka adresuar kritika ndaj nismave të reja për krijimin e partive politike minore, që po humbin peshën e votës opozitare, njofton agjencia e lajmeve INA.

“Po paralajmërohet formimi edhe i një partie politike shqiptare në Maqedoni.

Nuk po mundem me i ra n’fije se kush “dreqin” tash e disa vite po nxitë formimin e këtyre partive minore vetëm që të thërmojnë edhe më shumë votën opozitare shqiptare, si dhe të djegin ide të mëdha me “njerëz të vegjël”!” (INA)

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey