Kush është shqiptari që përfaqëson Zvicrën në Eurovision 2021

Bëhet fjalë për artistin Gjon Muharremaj, i njohur si Gjon’s Tears’, i cili përfaqëson Zvicrën në Eurovision me këngën “Tout l’Univers”.

Rezultati ishte fantastik për të dy shqiptarët, pasi të dy arritën t’i kualifikojnë shtetet përfaqësuese: Shqipërinë dhe Zvicrën, për në finalen e madhe të 22 majit.

Gjon Muharremaj 22 vjeç, këndon prej vitesh. Në moshën 12-vjeçare, ai konkurroi në serinë e parë të Albania’s Got Talent në 2011, duke zënë vendin e tretë.
Në vitin 2019, ai u shfaq në ‘France The Voice’: la plus belle voix dhe kaloi në gjysmëfinale.
Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey