Kush janë 10 më të votuarit në Shqipëri, ku renditet Lulzim Basha dhe Edi Rama

10 më të votuarit deri tani

Ndërkohë që në pjesën më të madhe të Shqipërisë vijon procesi i numërimit të votave për kandidatët janë publikuar dhe rezultatet e deritanishme se kush qëndron në krye të listës.

Nga përditësimi i fundit i të dhënave deri në orën 22:00 në krye të listës së më të votuarve nga qytetarët qëndron kreu i grupit socialist Taulant Balla me 17,839 vota, i ndjekur nga ministri Çuçi dhe kryeministri Edi Rama, raporton A2.

Për të shkuar te kandidati i parë demokrat më i votuar duhet të shkojmë në vendin e 9-ë aty ku renditet Flamur Hoxha i cili ka marrë 9,159 vota.

Kreu i demokratëve Lulzim Basha momentalisht renditet në vend të 14 me 6,977 vota preferenciale, vetëm 400 vota më shumë nga Tom Doshi që është dy vende më poshtë të tij.

Renditja e kandidatëve sipas votave:

TAULANT BALLA PS 17,839

BLEDAR ÇUÇI PS 11,814

EDI RAMA PS 11,412

NIKO PELESHI PS 11,320

SAIMIR HASALLA PS 11,051

BLENDI KLOSI PS 10,381

ERION BRAÇE PS 10,052

AURORA MARA PS 9,367

FLAMUR HOXHA PD-AN 9,159

ERVIN SALIANJI PD-AN 9,131

BELINDA BALLUKU PS 8,390

BLEDJON NALLBATI PD-AN 7,320

DASHNOR SULA PD-AN 7,258

LULZIM BASHA PD-AN 6,977

PAULIN STERKAJ PS 6,898

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey