Ky do të jetë destinacioni i ri i Arjen Robben

Ky do të jetë destinacioni i ri i Arjen Robben

Ky do të jetë destinacioni i ri i Arjen Robben
Ky do të jetë destinacioni i ri i Arjen Robben

Pas 300 ndeshjeve, 140 golave dhe së paku 18 trofe të fituar, Arjen Robben po i jep fund aventurës në futbollin evropian.
Arjen Robben ka bërë të ditur muaj më parë se do të largohet nga Bayern Munich pas 10 vitesh qëndrimi në Allianz Arena.
Sulmuesi holandez ka kontratë me skuadrën gjermane deri në muajin qershor, andaj po kërkon një aventurë të re, përcjell lajmi.net.
Robben është duke menduar që karrierën ta vazhdojë në Kinë apo në Amerikë, zakon ky i bërë nga shumë lojtarë tash së fundmi për ta mbyllur karrierën e tyre.
Holandezi ka pranuar disa oferta të majme nga liga kineze, por që nuk përjashtohet as transferimi në MLS.

Loading...Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk April 23, 2019 11:38 am ne Sport. ne link https://lajme.mk/?p=143362
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit