Ky është formacioni i “frikshëm” i Milanit kundër Brescias

Sharing is caring!

Bëhet “nami”, ja ku po transferohet Cavani

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli është gati të mirëpresë dy lojtarët nga dëmtimi duke i futur ata menjëherë në XI fillestare.

Milani do të ketë një ndeshje të rrallë të së premtes në mbrëmje kur ata udhëtojnë në Stadio Mario Rigamonti për t’u përballur me Brescia duke kërkuar të ndërtojë një formë të mirë të kohëve të fundit, përcjell ORAinfo.

Bëhet “nami”, ja ku po transferohet Cavani

MilanNews kanë siguruar atë që ai beson se do të jetë përbërja e parë e XI për lojën.

Ata konfirmojnë se Pioli do të besojë edhe një herë në formacionin 4-4-2 i cili ka sjellë rreth disi një ndryshim në fatet e fundit.

Ai do të bëjë vetëm dy ndryshime nga fitorja ndaj Udineses pasi Mateo Musacchio dhe Hakan Calhanoglu do të kthehen në XI në vend të Simon Kjaer dhe Giacomo Bonaventura.

Franck Kessie dhe Ismael Bennacer do të jenë partner në mesfushë me Samu Castillejo në krahun e djathtë, ndërsa Zlatan Ibrahimovic dhe Rafael Leao do të marrin pozicionet e përparme.

Andrea Conti dhe golashënuesi më i mirë Theo Hernandez do të jenë çifti i të gjithë mbrojtësve.

Milan XI i mundshëm (4-4-2): G. Donnarumma; Conti; Musacchio; Romagnoli, Theo; Castillejo; Kessie; Bennacer; Calhanoglu; Ibrahimovic; Leao./ORAinfo/

Sharing is caring!

Loading...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey