Ky është numri i të infektuarve me koornavirus në Shqipëri

6 të vdekur e 317 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri.

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë njofton se në 24 orët e fundit 6 qytetarë kanë vdekur ndërkaq janë shënuar 317 raste të reja me Covid-19 në këtë shtet.

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë shëruar 529 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 96,129 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 247 pacientë, 16 në terapi intensive, nga të cilët 6 pacientë janë të intubuar.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey