La Liga mund të rikthehet shumë shpejt, lumturohen tifozët

Me “Porche” drejt Shqipërisë, policia italiane nis hetimin për shqiptarin

Me “Porche” drejt Shqipërisë, policia italiane nis hetimin për shqiptarin

Tifozët spanjollë dhe jo vetëm janë më të lumtur se kurrë pas lajmit që morën se pas vetëm 2 javësh, mund të rinisë La Liga, një prej kampionateve më të bukura në botë.

Qeveria spanjolle ka miratuar vendimin që të luhet futboll nga 8 qershori.

“Me miratimin e Këshillit të Lartë të Sporteve, është dhënë drita jeshile që liga profesioniste e futbollit të nisë përsëri, nga 8 qershori.

Muzetë, kinematë, koncertet dhe teatrot gradualisht do rikthehen siç ishin”, njoftojnë mediat spanjolle.

Në Spanjë numri i të prekurve dhe viktimave nga COVID-19 ka ardhur në rënie, ndërkohë që edhe masat që pritet të merren do ndihmojnë në parandalimin e përhapjes së virusit.

Tifozët vendas, pro edhe ata anembanë botës janë të paduruar që të shikojnë idhujt e tyre në fushë,ndërkohë që La Liga është një nga kampionatet më të ndjekura.

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey