Lajm i mirë për përdoruesit e ‘Samsung’-ut

Lajm i mirë për përdoruesit e ‘Samsung’-ut

Lajm i mirë për përdoruesit e ‘Samsung’-ut
Lajm i mirë për përdoruesit e ‘Samsung’-ut

Google është afër plasimit të modalitetit të errët për shfletuesin ‘Chrome’ tek përdoruesit e ‘Android’, sipas raporteve të fundit.
Sipas raportit, modaliteti i errët është në dispozicion për versionin 74 të Google Chrome për Android, i cili mund të shkarkohet nga ‘Play Store’ ose ‘APK Mirror’, transmeton lajmi.net.
Kur të aktivizohet, modaliteti i errët mund ta kthejë ekranin në errësirë, duke ndryshuar tekstin në të bardhë. Kjo veçori është e dobishme në ruajtjen e jetës së baterisë.
Dhe së fundi, Google po ndërmerr hapa për të parandaluar sulmet kibernetike (MiTM). Kjo veçori e re do të aktivizohet duke filluar në qershor të këtij viti, njoftoi Google në blogun e saj të sigurisë.
Më parë, shfletuesi i kompanisë nuk ishte në gjendje të dallonte nëse uebfaqja përbënte ndonjë rrezik për të dhënat private të përdoruesve të tij.

Loading...Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk April 23, 2019 12:52 pm ne Kurioz. ne link https://lajme.mk/?p=143454
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit