Lajm i mire për tullaca , gjendet përfundimisht kura për tullacët

Lajm i mire për tullaca , gjendet përfundimisht kura për tullacët

Një grup shkencëtarësh besojnë se kanë zbuluar gabimisht një kurë që zgjidh një herë e përgjithmonë problemin e rënies së flokëve. Studiues të Universitetit të Manchesterit në Angli po punonin në gjetjen e një kure për trajtimin e osteoporozës, kur gjatë testimeve vunë re që flokët e pacientëve rriteshin 33 për qind më shpejt dhe ishin më të dendur se normalisht, transmeton lajmi.net. “Në vetëm 6 ditë u rritën me dy milimetra.

Ne as që po e mendonim një gjë të tillë dhe fakti që e zbuluam, do të thotë që një ditë mund të bëjë diferencën tek njerëzit që vuajnë nga rënia e flokëve”, thotë Nathan Hawkshaw, udhëheqës i studimit. Shkencëtarët e kanë emëruar këtë ilaç ‘WAY-316606’. // KosovaToday

Loading...Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk September 11, 2019 7:06 pm ne Shendet. ne link https://lajme.mk/?p=149034
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit