Lajmi i fundit: Rrëzohet aeroplani ushtarak, vdesin të gjithë që ishin brenda

Rrëzohet aeroplani ushtarak, vdesin të gjithë që ishin brenda. Shtatë vetë mbetën të vdekur sot nga…

Përfshihet nga zjarri një shtëpi, vdes një 4-vjeçar dhe dy të rritur

Një katërvjeçare dhe dy të rritur vdesin nga një shpërthim zjarri në një shtëpi në Angli.…

Fauci tregon deri kur do ta mbajmë maskën

Fauci thotë se ka gjasa që të mbajmë maska edhe në 2022-tën. Zyrtari amerikan i sëmundjeve…

Ishin të infektuara me koronavirus, gruaja vdes nga mushkëritë që iu dhuruan

Gruaja vdes nga mushkëritë që iu dhuruan, ishin të infektuara me Covid-19. Mjekët nga Michigani i…

Parashikimi i Faucit: Amerikanët mund të mbajnë maska edhe në vitin 2022

Fauci: Amerikanët mund të mbajnë maska edhe në vitin 2022. Imunologu i njohur amerikan Anthony Fauci…

Zvicëra nga nesër me masa të reja, këto vende hyjnë në listë të shteteve të rrezikshme

Nga nesër masa të reja në Zvicër, këto vende hyjnë në listë të shteteve të rrezikshme.…

Gripi i shpendëve H5N8 edhe tek njerëzit, konfirmohen rastet e para

Konfirmohen rastet e para të gripit të shpendëve H5N8 tek njerëzit. Së fundmi janë konfirmuar rastet…

Acarë në SHBA, vonohen vaksinat në 50 shtete

SHBA, moti i keq vonon vaksinimin në të 50 shtetet. Stuhitë e dimrit kanë çuar në…

Stuhia e madhe e borës në Texas, Biden shpallë gjendje të katastrofës natyrore

Biden shpall katastrofën natyrore prej stuhisë së dëborës në Texas. Presidenti amerikan Joe Biden ka shpallur…

Konfirmohet edhe në Mal të Z variarianti anglez i COVID-19

Varianti anglez i COVID-19 konfirmohet edhe në Mal të Zi. Instituti për Shëndetin publik në Mal…

Ishte ‘zhdukur’ që një vit, më në fund shfaqet në publik gruaja e Kim Jong-un

Gruaja e liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un, është shfaqur për herë të parë në…

Fauci tregon një fakt për vaksinën kundër COVID-19

Fauci thotë se vaksina kundër COVID-19 duhet të jepet për çdo vit. Drejtori i Institutit Kombëtar…

Bie numri i rasteve të reja me koroavirus në Itali

Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja me koronavirus në Itali. Gjatë 24 orëve të fundit,…

Hajdutët hynë për t’i vjedhur shtëpinë e gjyshes, 12 vjeçari privon nga jeta njërin prej tyre

Hynë hajnat për t’i vjedhur shtëpinë e gjyshes, 12 vjeçari privon nga jeta njërin prej tyre.…

Grusht shteti në këtë shtet: Trupat ushtarake në rrugë

Grupet e vogla të protestuesve kanë filluar të mblidhen në Mianmar, megjithë automjetet e blinduara të…

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey