Shpërthimi i Covid, Austria vendos masa ndaj Ballkanit Perëndimor

Austria ka lëshuar paralajmërime udhëtimi për vendet e Ballkanit, për shkak të një rritjeje të numrit…

SMART PUBLISHER

Dielli në 1 orë, Nasa nxjerr videon mahnitëse

Nasa publikoi videon mahnitëse të një cikli të plotë diellor të përmbledhur shkurt, duke përdorur xhirimet…

SMART PUBLISHER

Franca ndalon reklamën holandeze të biçikletave, ja arsyeja (Video)

Një reklamë televizive për një biçikletë të prodhuar në Holandë është ndaluar nga organizmi mbikëqyrës i…

SMART PUBLISHER

Regjisori përdhunues u jep 19 milionë euro grave me të cilat ka abuzuar seksualisht (FOTO)

Prokurori i Përgjithshëm i Shtetit të Nju Jorkut bëri me dije se është arritur një marrëveshje…

SMART PUBLISHER

Shkak gruaja e Kim Jong-Un, ja pse u hodh në erë zyra e Koresë së Jugut (FOTO)

Duket se nuk ka qetësi mes dy Koreve. Mediat e huaja shkruajnë se Koreja e Jugut…

SMART PUBLISHER

Zbulohet gjithçka, kush është liderja e vetme që Trump vlerëson shumë (FOTO)  

Presidenti Donald Trump dhe Mbretëresha Elizabeth zhvilluan një bisedë telefonike të martën, në valën e bisedave…

SMART PUBLISHER

Frikë për mbarë botën, SHBA blen të gjitha rezervat e ilaçit që kuron Covid

SHBA ka blerë thuajse të gjitha rezervat për të paktën tre muaj, të një prej dy…

SMART PUBLISHER

Shpërthim i fuqishëm në Iran (FOTO)

Agjencia iraniane e lajmeve “Fars” ka raportuar se 13 persona kanë humbur jetën dhe 6 tjerë…

SMART PUBLISHER

Droga e ISIS futet në Itali, bllokohen 84 milionë doza amfetaminë me vlerë 1 miliard euro

Në qytetin e Napolit në Itali, Guardia di Finanza ka sekuestruar 14 tonë amfetaminë, e paketuar…

SMART PUBLISHER

Skandali me maskat/ Arrestohet ministri i Ekonomisë në Slloveni

Autoritetet në Slloveni kanë arrestuar ministrin e Ekonomisë Zdravko Pocivalsek, në kuadër të një hetimi për…

SMART PUBLISHER

Eksperti i lartë i qeverisë jep paralajmërimin tmerrues: SHBA mund të arrijë në 100 mijë raste në ditë!

Eksperti më i lartë i qeverisë së SHBA, Anthony Fauci për sëmundjet infektive i tha senatit…

SMART PUBLISHER

Rriten tensionet mes dy vendeve/ Korea e Jugut publikon foto “provokuese” të gruas së Kim Jong-un

Sikur mos të mjaftonin tensionet politike mes dy Koreve, tani po merren edhe me gratë. Korea…

SMART PUBLISHER

Çmenduri nga Turqia/ Turistëve britanikë i kërkohen 43 paundë për një sanduiç, 65 paundë që të notojnë në det

Turistëve britanikë në Turqi po i kërkohen 43 paundë për një racion qebap dhe 65 paundë…

SMART PUBLISHER

COVID-19/ FBI paralajmëron: Kujdes nga testet e rremë, ja si po përpiqen të përfitojnë mashtruesit

Byroja Federale në SHBA ka bërë apel tek të gjithë njerëzit për të pasur kujdes nga…

SMART PUBLISHER

Ishte iniciator i protestave masive në Iran, dënohet me vdekje gazetari

Irani ka dënuar me vdekje gazetarin Ruhollah Zam për shkak se puna dhe veprimtaria e tij…

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey