Irani mohon të ketë qëlluar protestuesit, videot tregojnë gjak e britma nëpër rrugë

Policia në kryeqytetin e Iranit, Teheran, mohoi të ketë përdorur plumba të vërtetë mbi protestuesit që…

Dalin FOTOT e sulmit me predha/ ‘Masakra’ e Iranit në bazën ku strehohen amerikanët

Trupat amerikane nisën sot pastrimin e rrënojave në bazën ushtarake në Irak që u sulmua nga…

Hipi për të parë perëndimin e diellit, bie nga shkëmbi modelja (FOTO)

Një modele britanike ka humbur jetën, pasi ra nga një shkëmb rreth 30 metra në Sidnei.…

“Nëse vritet një amerikan…”, si priti Donald Trump deri në vrasjen e gjeneralit

Presidenti Donald Trump kishte autorizuar vrasjen e gjeneralit iranian Kassem Soleimani shtatë muaj më parë nëse…

Arrestohen dy gazetarë në Mal të Zi, akuzohen se shkaktuan panik

Autoritetet malazeze arrestuan dy gazetarë të dielën; njëri u la i lirë sot, ndërsa tjetri është…

10 vite pas tërmetit shkatërrimtar, si janë ndërtuar lagjet e reja në Haiti (FOTO)

Më 12 janar të vitit 2010, ditë e martë ora 21:53 në Haiti u godit nga…

Qeveria franceze dorëzohet para protestuesve, tërhiqet nga reforma e pensioneve

Trysnia e protestuesve në Francë e ka lëkundur qëndrimin e qeverisë. Përmes një letre, kryeministri Edouard…

Pamjet e rralla, si fshihen raketat e Iranit nën pesë shtresa betoni (FOTO)

Bazat e raketave nëntokësore të Iranit të fshehura nën pesë shtresa betonit, janë gati për të…

Shembet parkingu, fundoset edhe parku i lojërave

Një park lojërash për fëmijë u shemb në orët e para të mëngjesit në qytetin e…

Njerëzit të tmerruar/ Vullkani nxjerr llavë, pritet shpërthimi i madh (FOTO)

Një vullkan në Filipine ka filluar të nxjerrë llavë dhe autoritetet paralajmërojnë se një shpërthim i…

Çmenduri/ Rusi hedh nga helikopteri “AMG” 150 mijë dollarë (FOTO)

Rusi Igor Moroz njihet për videot e tij të shumta në Youtube, por kësaj radhe ai…

Zbulohen pamjet e rralla/ Femra moderne dhe rini të çmendur, si ishte Irani para revolucionit (FOTO)

Para revolucionit islamik, Irani ka qenë një shtet modern. Kishte rini dhe njerëz të emancipuar, femrat…

Largimi i Princ Harry-t nga familja mbretërore, pse faji bie mbi Meghan? (FOTO)

Princi Harry dhe Dukesha e Sussex, Meghan Markle, kanë njoftuar se po tërhiqen nga rolet e…

Çfarë po ndodh në familjen mbretërore? Mbretëresha thërret me urgjencë nipin e saj

Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elizabeth ka thirrur nipin e saj princin Harry për të diskutuar…

Moti i keq paralizon Afganistanin, 17 persona të vdekur

Temperaturat shumë të ulëta kanë lënë të vdekur së paku 17 persona në Afganistan, teksa reshjet…

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey